Pre firmy, školy, škôlky možnosť výhodného nákupu na faktúru bez poštovného  (kontaktujte nás cez email) !

 Pri nákupe nad 35 EUR darček !

AKCIA DARČEK K NÁKUPU Photoderm After Sun 500ml.  pacient získa pri nákupe 2 PRODUKTOV BIODERMA, z ktorých JEDEN produkt bude z radu PHOTODERM (minimálna hodnota nákupu je 25 eur). platí do 30.7.2020

 

Kliešte

Kliešte

Prečo je dôležité chrániť svojich zvieracích miláčikov pred kliešťami ?

Kliešte, resp. infekcie, ktoré prenášajú, sú postrachom ľudí aj zvierat. Spolu s globálnym otepľovaním a klimatickými zmenami sa u nás v posledných rokoch objavujú aj infekcie prenášané kliešťami, ktoré sa doteraz vyskytovali len v teplejších pásmach. Na Slovensku žijú prevažne kliešte z rodu Ixodes a Dermacentor. Oba tieto druhy kliešťov môžu prenášať závažné bakteriálne (Mykoplazmóza, Anaplazmóza, Ehrlichióza, Borelióza) a parazitárne ochorenia (Babezióza), ktoré sú nebezpečné pre psov a mačky. Najvyšší výskyt kliešťov je v období od konca marca do konca októbra, kedy je teplota prostredia minimálne 5-7 °C. Nato, aby kliešť preniesol ktorékoľvek zo spomínaných infekčných ochorení, musí byť prisatý minimálne 24 h. 

Najúčinnejšou ochranou je brániť napadnutiu kliešťami


Najdôležitejšou prevenciou je ochrana proti kliešťom, buď špeciálnymi obojkami, ktoré fungujú zvyčajne po dobu 5-8 mesiacov alebo spot on roztokmi, ktoré sa nakvapkajú na kožu zvieratka za krkom a fungujú cca 1 mesiac, takže je nutné používať ich opakovane počas sezóny kliešťov. Potrebné je chrániť psov a mačky po celú sezónu kliešťov, čo je zvyčajne obdobie od marca do konca októbra, niekedy aj dlhšie, záleží na teplote prostredia (riziková je teplota vyššia ako 5-7 °C). 

Samozrejme je dôležité chrániť aj seba vhodným repelentným prípravkom.


Produkty priradené k tejto novinke